Neden Başak Av Tüfeğini Tercih Etmeliyim?

Kasa Yüksek mukavemetin, korozyona direncin ve hafifliğin tercih edildiği, askeri, uçak ve otomotiv endüstrisinde de kullanım alanı bulunan 7075 alüminyum malzemeden imal edilmektedir.

 

Namlu: AISI 4140 Krom-Molibden dolu malzeme çeliğinden işlenerek imal edilmektedir.

 

Kilit: AISI 8620 Çeliği yüzeyde sert ve aşınmaya dayanıklı, çekirdekte ise daha yumuşak ve tok özelliklerin istendiği, değişken ve darbeli zorlamalara dayanıklı yerlerde tercih edilen alaşımlı yapı çeliği olup, mekanizma grubu içerisinde bulunan kilit parçası da bu malzemeden imal edilmektedir. AISI 8620 çeliği piyasadaki diğer çelik malzemelerine nazaran daha uzun dayanma ömrüne sahiptir.

İğne: Piyasadaki diğer çelik malzeme türlerine nazaran yüksek mukavemet ve performansa sahip yay çeliğinden imal edilmektedir.

Mekanizma : AISI 4140 Krom-Molibden çeliğinden imal edilmektedir.

Kep: AISI 4140 Krom-Molibden dolu malzeme çeliğinden işlenerek imal edilmektedir.

 

Yaylar : Üretimini yaptığımız av tüfeklerinde kullanılan şarjör borusu yayları, icra(kol) yayları ve tetik grubundaki yaylar, üretimi sırasında standartlara uygunluğu en son teknoloji ürünü cihazlarla kontrol edilen; basma, korozyon ve yorulma testlerini başarı ile geçmiş; alanında uzman firma tarafından üretilmektedir. Av tüfeği sektöründe kullanılan diğer yaylara göre esnekliğini daha uzun süre koruyarak tüfeğinizi uzun yıllar kullanabilmenize olanak sağlar.

 

Kaynak: Şerit çubuklar ve gaz odaları namluların üzerine600-650˚C fırınlarda gümüş kaynak ile kaynatma işlemi yapılarak piyasada kullanılan diğer kaynak türlerine göre malzemeler arasında daha yüksek mukavemetli birleştirme işlemi gerçekleştirilmektedir.

 

Kundak: Ceviz ağacından imal edilen kundaklarımız 2-2,5 numaralı olarak kendi özünde renkli olarak seçilmiş ve kundağı çürüme ve küfe karşı koruyan kaliteli şaftol yağı ile kaplanmıştır.

 

Dekor : Kundak dekorları alanında tecrübeli, usta eller tarafından tamamen el işçiliği ile yapılmıştır.

 

Ürünlerimizi siz değerli kullanıcılarımıza sunmadan önce TSE ve Jandarma personeli eşliğinde atışlarını yaparak güvenilirliğini test ediyoruz.

Copyright (C) 2016 Fatih Silah Sanayi. Tüm hakları saklıdır.